First Quarter Honor Rolls for Ada Schools

4TH GRADE

ALL A: Avary Acheson, Maeby Alger, Nathan Jochims, Daniel Klear, Aliyah Kober, Zaiden Lawrence, Chimdalu Onyekelu, Bryce Purdy, Emily Shanks, Rhett Ulrey and Ashley Williams

A – B: Abbey Anderson, Colt Archer, Max Baumgartner, Rose Baxter, Jackson Bowden, Aidin Brown, Olivia Burkheimer, Elijah Craig, Cooper Curtis, Kyan Daniels, Brady Diehl, Layla Fisher, Madelyn Freewalt, Emily Gibson, Brier Hannah, Lucas Henson, Evalyn Hernandez, Myah Keckler, Jude Mathewson, Lynkin McDougle, Alivia Montgomery, Grady Morgan, Will Mosler, Keandre Plaugher, Autumn Pope, Lyrik Reser, Hailey Roach, Maverick Shaw, Wyatt Shaw, Carson Underwood, Brody VanAtta, Gracie Williams and Danny Young

5TH GRADE

ALL A: Brooklyn Andreasen, Callie Burgess, Kiera Cash, Timothy Chrissobolis, Thomas Duemey, Kolton Dysert, Steven Fisher, Alivia Gibson, TJ Griffith, Chase Jarrett, Reese Jordan, Wesley Mowery, Kenley Poling, Dailah Preston, Jacob Rush, Tyler Stauffer, Allison Stockert, Jacob Szippl, Jason Wen and Blake Zoladz

A – B: Kayden Bolden, Bradyn Bowen, Harley Cheney, Carson Conley, Logan Fleece, Gabriella Fleming, Sophia Fleming, Jasmine Gibson, Gavin Guyton, Chloe Hunsicker, Braylon King, Lawson Klingler, Josh Lamb, Kaytlin Lambert, Harlyn Lowry, Dylan Marshall, Connor McKean, Sam Neiswander, Rebecca Preston, Keziah Rowold, Jaylin St Laurent and Addison Wince

6TH GRADE

ALL A: Madison Baldazo, Delores Edlen, Eli Esguerra, Alex Gibson, Kaylie Klear, Alyssa Madison, Mick Martinez, Sami Rettig, Braden Smith, Claire Stuber, Ayla Tabler, Joshua Thaxton, Haiden Williamson and Amelia Young

A – B: Jaden Ash, Justin Bowden, Marley Bulerin, Alainee Buxton, Kaden Clum, Anna Conley, Evan Day, Lydia Demascio, Brenden Downing, Slade Gossman, Jude Griffin, Jace Harris, Jacob Henson, Lily Howard, Emma Lambdin, Arya LaValle, Evan Miller, Alyssa Nau, Gavin Oldfield, Lydia Phillips, Jordyn Smith, Hunter Taylor, Laenen Ulrey and Zack Zimmerman

7TH GRADE

ALL A: Jana Abdullatef, Jillian Allison, Ethan D’Souza, Brody Erickson, Aubrey Pope, Victoria Rausch, Karley Wagner, Aeris Weaver and Nathan Williams

A – B: Jenna Bassitt, Lily Baumgartner, Adam Conner, Wyatt Ferguson, Tess Griffith, Bella Klingler, Lexi Poling, Alainie Pratt, Aidra Preston, Marianne Rowold, Landon Simon, Rowan West and Ken Zheng

DEAN’S LIST Trinity Goodman, Kennedy Jones and Liam Vieira

8TH GRADE

ALL A: Autumn Andreasen, Jack Baumgartner, Dakota Gossman, Karmen Hall, Brayden Hunsicker, Abid Khan, Ashlyn Madison, Josie Phillips, Kathryn Sizemore and Kiya Tabler

A – B: Brayden Adams, Abdallah Al-Olimat, Ville Amos, Owen Arnett, Gabe Blankenship, Jackson Brown, Olivia Burkhart, Carter Curtis, Lia Detty, Matthew Frazier, Wyatt Green, Kaelyn Harris, Grant Hunnaman, Charles Jenkins, Mariah King, Kylee Kober, Ella Marshall, SaraLynn Myers, Jesse Okuly, Daicy Robinson, Carisa Temple, Danielle Vassil-Horse

DEAN’S LIST: Josie Harris, Joshua Santiago, Mason Selover and Kailey Wagner

9TH GRADE

ALL A: Amelia Alexander, Madison Archer, Kaden Arn, Kaitlyn Bowden, Lily Diehl. Meghan Erickson, Dale Hoyt, Courtney Sumner, Spencer Wall, Robert Waters and Sabina Zheng

A – B: Ella Badertscher, Tristen Dalton, Connor Daugherty, Grace Harris, Dylan Hartman, Noah Huff, Brendan Jameson, Casen Jones, Cody Loy, Kyle Mattson, Ethan Murphy, Carlie Oldfield, Haley Pettigrew, Khonner Stoll, Jacob Sutherly and Nicolas Zickefoose

DEAN’S LIST: Wyliam Bowden, Chase Caldwell, Carter Conley, Colby Curtis, Kierra Leimgruber, Daniel MacDonald, Will McBride, Brayden Miller, Xander Wells and Maranda Wibbing

10TH GRADE

ALL A: Riley Ferguson, Selena Gonzalez-Jordan, Carmen Mancuso, Lauren Mullins, Kirsten Poling, Olivia Thomas, Lucille Wall, Isaac Williams, Dexter Woods and Molly Zimmerman

A – B: Timberlyn Blankenship, Morgan Dirmeyer, Nate Hall, Cameron Hazelton, Angel Hernandez, Paige Jochims, Julia Kamatali, Serenity Lavalle, Alex Millirans, Cayden Murphy, Carter Nelson, Shaina Phillips, Alaina Robirds, Hailey Robirds and Aaron Robson

DEAN’S LIST: Ashton Cowan, Keegan Giddens, Keagan Hull, Tessa Long, Brook Phillips, Alex Puerto-Aguilar, Aaron Robirds, Cristina Theis and Kamron Wilkerson

11TH GRADE

ALL A: Kesewa Akyeampong, Aleece Al-Olimat, Alexandra Bates, Kylie Colwell, Brenna George, Brenna Hissong, Ryan Kilgallon, Jacob Morgan, Brevin Sizemore, Jacob Thaxton and Rebekah Walker

A – B: Wyatt Badertscher, Paige Cole, Kyha Downing, Karissa Fox, Barrette Jones, Megan Light, Daniel Mattson, Rylie Roser, Dakota Sarnescky, Monty Sheldon, Danny Thompson, Lexi Waugh, Luke Westover, Miranda Wills and Alyssa Wince

DEAN’S LIST: Grace Allison, Cole Anspaugh, Micah Cook, Kiersten Cortez, Ian Dellifield, Mitchel Frazier and Donald Waters

12TH GRADE

ALL A: Jessica Breidenbach, Nora Dellifield, Reece Evans, Carson Gillham, Sidney Gossard, Kendal Guagenti, Nathan Hurtig, Abbie James, Klava Katayama, Courtney McLaughlin, Johnathan Phillips, Ella Poling, Isaac Spar, Dani Waugh, Hunter Wells and Skyler Williams

A – B: Landon Blankenship, Leah Conley, Logan Conrad, Phillip Coulson, Sam Crawford, Michael Crouse, Bella East, Tori Gillham, Theodore Hadley, Theo Hardesty, Kaylee Huffer, Ethan Hull, Nick Kamatali, McKenzie Long, Bella Mancuso, Tyson Moore, Alex Morgan, Bryce Paul, Josie Poling, Kelly Preston, Holden Purdy, Wyatt Rettig, Victoria Ross, Ashleigh Rush, Jamie Theis, Madison Wright and Kyle Zimmerly

DEAN’S LIST: Katie Butterfield, Sofia Hernandez, Daniel Nash and Helena Taylor